3 pravidla pro perfektní pojištění rodinného domu

1) Mějte svůj majetek vždy pojištěný

Pan Jaroslav udělal obrovskou chybu, že výpovědí pojistky nechal svůj dům napospas živlům. Nečekejte proto nikdy na další týden, příští měsíc, na dobu po výplatě, ale pojistěte si stavbu a následně zkolaudovaný dům hned. Pojištění rodinného domu je v dnešní době nadmíru snadné, stačí znát výměru v m² obytné plochy a je to. Pojištění lze uzavřít po internetu a jeho sjednání trvá několik málo minut.

2) Ochrana před rizikem podpojištění

Vyhořel vám dům kvůli svíčce z adventního věnce a věříte, že si v rámci pojistného plnění dáte zase dům do pořádku? Ne vždy tomu tak je. Velké množství pojišťoven krátí plnění z důvodu nedostatečné pojistné částky. Dejte si proto při sjednávání majetkového pojištění velký pozor na riziko podpojištění a volte takové, které má ochranu z podpojištění zahrnutou v rámci pojistky.

3) Potřeba připojištění u garáže nebo zahrady?

Je zkrat na elektromotorech v ceně? Nebo elektronika? A co garáž, zahrada nebo septik? Zatímco u některých pojišťoven nadstandard, jiné pojišťovny kryjí i katastrofická rizika v rámci standardního pojištění. Navíc je taková pojistka včetně pojištění občanské odpovědnosti s celosvětovou platností.  A na kolik takové komplexní pojištění pro zabezpečení vašeho domova přijde? To zjistíte jednoduše na kalkulačce pro pojištění domu, která je k dispozici online a pojistku si v jejím rámci můžete dokonce hned sjednat.

Příspěvek 3 pravidla pro perfektní pojištění rodinného domu pochází z BDLN.CZ