Jak vybrat matraci? Toto jsou věci, na které hledět

Velikost matrace

Ta je naprosto klíčová. Je třeba, aby vaše matrace skvěle padla na vaši postel. Dnes už jsou rozměry standardizované což znamená, že velikost matrace vybíráte podle velikosti postele. Roli hraje hlavně to, zda hledáte řešení na jednolůžko, nebo na manželskou postel. Zde je možné využít jednu velkou, což může být třeba matrace 200×200 centimetrů, nebo lze spojit dvě menší. A co když je vaše postel atypická? Potom je nutné využít výrobu na míru. Zde počítejte s vyšší cenou.

Materiál matrace

I to jer důležité kritérium výběru. Pokud mluvíme o materiálu, tak máme na mysli především výplň, která se nachází uvnitř matrace. Aktuálně existuje celá řada variant, které se liší svými vlastnostmi, ale i svou cenou. Pokud jde o hlavní tři varianty, tak mezi zákazníky jasně dominují:

  • Taštičkové matrace
  • Matrace ze studené pěny
  • Sendvičové matrace

Tvrdost matrace

Důležité je při výběru hledět také na její tvrdost. Nutno dodat, že ta přímo ovlivňuje pohodlí vašeho spánku. Když hledáte rady jak vybrat matraci, je třeba dodat, že konkrétní tvrdost je často individuální. Doporučujeme zvolit variantu na kterou jste zvyklí a která je vám pohodlná. Jedině tak zajistíte, že vyberete tu pravou, která vám bude dokonale sedět.

Počet zón

To poslední, na co hledět, je počet zón, která matrace má. Standardem je 7 jednotlivých zón, které zajistí že každá část vašeho těla bude mít požadovanou oporu, která zajistí optimální polohu vašeho těla a vaší páteře během spánku. I toto je jedna z důležitých věcí, na kterou by se při výběru nemělo zapomínat.

Příspěvek Jak vybrat matraci? Toto jsou věci, na které hledět pochází z BDLN.CZ