Pravidelné čištění fasád vám ušetří peníze

Na okrajích velkých měst stojí mnoho panelových bytových domů, které tvoří obrovské plochy, kde se usazují atmosférické nečistoty (prach, saze či smog). Kromě nich se mohou objevit i organických nečistoty, jako jsou řasy, mechy či plísně.

Obě skupiny nečistot fasádě neprospívají, zapříčiňují její rozpadání a snižují její účinnost. V některých případech to může vést i k tomu, že mají obyvatelé takových domů zdravotní komplikace – alergie, dýchací problémy, kožní vyrážky a podobně.

Jak se čistí fasády?

Kvůli rozmanitosti usazenin není na první pohled možné odhadnout, jaké látky je potřeba použít na čištění konkrétní fasády. Před samotným čištěním je proto potřeba udělat zkoušku na menší ploše a podle ní rozhodnout, co je pro danou fasádu nejlepší. K čištění se používají speciální přípravky, které jsou vysoce účinné, ale nepoškozují povrch.

Společnost ARS čistí fasády bytových domů po celé republice. Pro její zaměstnance není problém vyčistit i velké plochy o rozměrech několika tisíc metrů čtverečních, jako tomu často bývá na pražských sídlištích. Rozměry čištěných ploch se leckdy pohybují okolo 2 000 m².

Čištění zateplené fasády 2 200 m² – Českolipská, Praha

SVJ Červenkova, Praha – čištění řasy z fasády 2 400 m²

Vzhledem k výšce panelových domů a jejich umístění není vždy čištění zcela jednoduché. Čištění je však možné provést i v případě, že je k domu špatný přístup. Běžně se k čištění používají vysokozdvižné plošiny. Například čištění fasády od organických nečistot v Praze, v ulici Útulná probíhalo za pomoci vysokozdvižné plošiny. Tam, kde je přístup hodně špatný a plošinu nelze použít, přichází na řadu horolezecká technika.

Čištění nečistot

Kromě panelových domů se firma věnuje i čištění rodinných domů. I tam může čištění fasád majitelům pomoci ušetřit nemalé peníze. Například majitel rodinného domu v Kunraticích se chystal na nový fasádní nátěr, ale čištění bylo natolik účinné, že od původního záměru upustil.

Pravidelné čištění fasád prodlouží jejich životnost a dá vašemu domu přitažlivější vzhled. Na mytí fasády si však vždy zavolejte odbornou firmu, která vše provede k vaší spokojenosti. Neodborný zásah by totiž mohl způsobit skvrny na fasádě nebo dokonce její trvalé poničení.

 

Příspěvek Pravidelné čištění fasád vám ušetří peníze pochází z BDLN.CZ