Proč jímat dešťovou vodu? Toto jsou hlavní důvody

Jímat vodu je snadné

Prvním důvodem je fakt, že jímání dešťové vody není nic složitého. Mnoho lidí využívá různých improvizovaných řešení, která jsou viditelná především na zahradách. takovým lidem postačí nádoba, do které je svedený okap. Nejčastěji jsou využívány:

  • Plastové sudy
  • Staré vany
  • IBC kontejnery

Existují však i sofistikovanější řešení, která si lze pořídit. Mezi ono nejpopulárnější možnost zaručeně patří betonové jímky. Ty mnoho lidí považuje za řešení na odpadní vodu, ale fakt je takový, že stejně dobře mohou posloužit i na jímání vody dešťové. Velkou výhodou může být snadná instalace, stejně jako široký výběr možností s ohledem na jejich celkový objem.

Zachytávání dešťovky se vyplatí

Dnes se okolo peněz točí doslova vše. A tak se tohoto faktu musíme dotknout i my. Začít je vhodné tím, že pokud si budete pořizovat jímky na dešťovou vodu, lze na ně čerpat i dotaci. Díky tomu výrazně snížíte výši samotných investic, které budou nutné z vaší strany. Dále nezapomínejte na to, že dešťová voda, která padá z nebe je zcela zdarma. To znamená další nemalou úsporu. Zdarma tak můžete třeba zalévat, mýt auto, nebo splachovat vaši toaletu. Záleží jen na vás, k čemu všemu takto získanou vodu použijete.

Vyzrajete na sucho

V době sucha často platí různá nařízení. Kdo má studnu, nebo využívá vodu z potoka, tomu může být zakázáno zalévání, a tak i plýtvání danou vodou. V případě té dešťové se na vás dané ustanovení nevztahuje. Svou zahradu můžete bez problémů udržovat vodou, kterou si uložíte v době deštivého počasí. Trávník a úroda bude v pořádku i během skutečně tropického léta.

Příspěvek Proč jímat dešťovou vodu? Toto jsou hlavní důvody pochází z BDLN.CZ