Týden inovací ČR 2021 proběhne na podzim. Zaměří se především na roli inovací v postcovidovém světě

Týden inovací ČR 2021 proběhne na podzim. Zaměří se především na roli inovací v postcovidovém světě

Tradičně největší tuzemská událost v oblasti inovací, Týden inovací ČR, se letos bude konat v týdnu od 11. do 18. října. Hned v pondělí 11. 10. se v Cubex centrum Praha uskuteční hlavní událost, tedy mezinárodní konference, inovační veletrh a také série odborných seminářů. Mezinárodní konference se bude věnovat aktuálním tématům. Pokusí se odpovídat na důležité otázky, jak co nejlépe uskutečnit obnovu světa zasaženého onemocněním covid-19, jaká je přitom role inovací a automatizace, dále jak úspěšně provést restart České republiky a také jak v tuzemsku efektivně projít nezbytným a mimořádně důležitým procesem digitalizace.

„Letošní hlavní téma Týdne inovací považuji za mimořádně naléhavé. To, jakým způsobem se celý svět a samozřejmě i Česká republika rozhodne budovat postcovidový ‚nový normál‘, totiž ovlivní nejen náš další život, ale především budoucnost příštích generací,“ říká Lukáš Sedláček, zakladatel Týden inovací ČR, institutu ELAI a startupu Poetizer.

Vystoupí oblíbenec Billa Gatese a další osobnosti

Hlavním hostem mezinárodní konference bude Václav Smil, kanadský vědec českého původu, kterého jako svůj velký zdroj inspirace často uvádí například Bill Gates. Václav Smil, emeritní profesor University of Manitoba ve Winnipegu, se věnuje interdisciplinárnímu výzkumuv oblastech energetiky, životního prostředí, vývoje obyvatelstva, produkce potravin a technických inovací a bývá označován za mezioborového akademika a renesančního člověka. Je rovněž autorem téměř čtyřiceti úspěšných publikací, byť v češtině zatím vyšly překlady jen dvou z nich.

Z českých osobností vystoupí například Petr Smejkal, Radek Špicar, Danuše Nerudová, Soňa Jonášová, Jiří Kůs, David Ondráčka, Jan Zadák, Pavel Ohnoutka či David Marek. V rámci hlavní události proběhne současně s mezinárodní konferenci také inovační veletrh a několik odborných seminářů. A jak se již stalo tradicí, po celý týden se budou v řadě měst ČR konat desítky doprovodných událostí Týdne inovací.

Podrobnější informace o události najdete na webu Týdne inovací.

Zdroj: TZ Týden inovací
Foto: Se svolením ELAI