Týden inovací startuje. Nabídne desítky doprovodných událostí po celé ČR

Týden inovací startuje. Nabídne desítky doprovodných událostí po celé ČR

Jedna z největších tuzemských událostí v oblasti inovací, kterou už tradičně organizuje vzdělávací platforma ELAI, odstartovala mezinárodní konferencí a inovačním veletrhem s odbornými semináři v pražském Cubex Centru Praha. Hlavním tématem letošního Týdne inovací je restart světa a České republiky po koronavirové pandemii a také ochrana životního prostředí.

Pro účastníky konference byla mimo jiné připravena video přednáška proslulého kanadského vědce českého původu Václava Smila. Diskusní panely, zaměřené na současná témata, jako je role inovací v postcovidovém světě a také v oblasti ochrany životního prostředí či způsob, jak v byznysu zvládnout nezbytný proces digitalizace, nabídnou řadu špičkových osobností ze světa i z domova. Vystoupil například Barry O´Sullivan, profesor na irské University College Cork, Eyal Baumze společnosti TytoCare, která se zabývá vývojem inovací ve zdravotnictví, dále Soňa Jonášová, ředitelka Institutu cirkulární ekonomiky, Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, nebo třeba Petr Smejkal, epidemiolog a spoluzakladatel iniciativy Sníh.

Analýza zdravotního stavu pomocí AI, mobilní telefon pro nevidomé ad.

Pro návštěvníky inovačního veletrhu byla připravena řada prezentací pozoruhodných inovací. Svou unikátní technologii představí například společnost Aireen, která za pomoci umělé inteligence provádí analýzu zdravotního stavu prostřednictvím měření sítnice, díky němuž dokáže odhalit začínající závažné choroby. Projekt Brejlando poskytuje divadelní zážitky ve virtuální realitě, kdy pomocí nejmodernějších technologií a zapůjčených VR brýlí může divák sledovat inscenace pražských divadel přímo z jeviště, v těsné blízkosti herců. Česká technologická společnost BlindShell se pochlubí svým mobilním telefonem pro nevidomé a zrakově postižené, firma Nilmore předvede cirkulární textilie, jejichž používání radikálně omezuje negativní environmentální dopady atd.

O inovacích se bude mluvit po celé ČR

Bohatým programem, který v pondělí 11. října nabídl Cubex Centrum Praha, ovšem Týden inovací zdaleka nekončí. V příštích dnech se budou v řadě měst České republiky konat desítky doprovodných událostí v podobě seminářů, konferencí, diskusních panelů či pracovních snídaní.

V Praze to bude mimo jiné kurz Design Thinking v praxi, zaměřený na kreativitu a efektivitu, dále konference věnovaná problematice bezpečnosti dětí na internetu za účasti místopředsedkyně Evropského parlamentu Dity Charanzové, nebo seminář Rethink Architecture: Udržitelné inovaceči webinář, který představitelům firem vysvětlí, jak financovat až 80 procent inovací pomocí dotačních titulů Evropské unie. Podnikatelský inkubátor Kanov v Karlových Varech zase nabídne praktický workshop zaměřený na problematiku ergonomie ve výrobě a životě firem vůbec, v Brně, Liberci a Olomouci proběhnou konzultační dny určené otázce patentů a veškerých souvisejících aspektů atd. Některé z těchto událostí přitom proběhnou ve formě webináře, je tedy možné je absolvovat odkudkoliv.

Zdroj: TZ Týden inovací
Foto: Se svolením Týdne inovací