Žaluzie, nebo rolety? Obojí má své pro a proti

Umístění

Pokud zvolíte žaluzie, je třeba počítat s tím, že je musíte umístit výhradně jenom zevnitř. Oproti tomu roleta může existovat v celé řadě typů. Nejenom, že se může nainstalovat zevnitř, ale nutno říci, že existují i venkovní rolety. Ty lze samozřejmě nainstalovat jak na okna domu, tak i bytu. Výhodou venkovního umístění je určitě to, že lze docílit lepších vlastností, pokud jde o:

  • Tepelnou izolaci
  • Zvukovou izolaci
  • Bezpečnost

Instalace

V obou případech se nemusíte ničeho obávat, jelikož instalace je velmi jednoduchá a rychlá. A je jedno, zda se jedná o venkovní řešení rolet, nebo zda se jedná o vnitřní klasické, nebo také o vnitřní zajímavé vertikální žaluzie. Stačí pár otvorů, upevnění konstrukce a je hotovo. V obou případech samozřejmě doporučíme využití specializované firmy, které je zárukou že vše bude provedeno tak, jak má.

Využití

Pokud pomineme hlavní přednosti venkovních rolet, které souvisí s izolací a bezpečností, tak musíme říci, že mají lehce na vrch především žaluzie. A to, pokud jde o stínění a eliminaci oslňování od slunce. Jak horizontální, tak i vertikální se dají nastavit do požadovaného sklonu. Takového, aby byl eliminován průnik slunečních paprsků a zároveň došlo k tomu, že bude v místnosti stále dost denního světla.

Cena

Ani jedno z daných řešení není nijak drahé, což je další velké plus. Navíc jde o investici do vašeho domu nebo bytu, která zvýší jeho hodnotu, a hlavně zajistí i mnohem lepší komfort vašeho života. Nízké ceny jsou samozřejmostí u většiny firem, bez ohledu na konkrétní výběr produktu.

 

Příspěvek Žaluzie, nebo rolety? Obojí má své pro a proti pochází z BDLN.CZ